آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی رشتـ.


بزرگترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی استان گیلان

آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی رشت در سال 1365 افتتاح گردید و به مرور زمان توسعه یافته و هم اکنون این آزمایشگاه با زیربنایی حدوداً 2200 متر مربع و حدود 130 کارمند در سه بخش کلینیکال پاتولوژی ، آناتومیکال پاتو لوژی و مولکولار پاتولوژی فعالیت می نماید .

رویکرد این آزمایشگاه انجام صحیح و دقیق آزمایشات و جوابدهی سریع با رعایت اصول کنترل کیفی و ایمنی می باشد .

آزمایشگاه رازی رشت با بهره گيري از سيستم مديريت كار آمد، تكنولوژي پيشرفته فني و پرسنل مجرب و كار آزموده همواره سعي دارد خدمات تشخیصی خود را در بالاترين سطح كيفيت در كشور ارائه نمايد. در این آزمایشگاه شرایط برای راه اندازی آزمایشات جدید با توجه به وجود آزمایشگاههای ارجاع و امکانات موجود فراهم است

آزمایشگاه های ارجاع کننده

در حال حاضر آزمایشگاه رازی رشت به عنوان مرجع 46 آزمایشگاه در سطح استان می باشد که تست های تخصصی کلینیکال پاتولوژی وآناتومیکال پاتولوژی خود را به این آزمایشگاه ارسال می نمایند

همچنین این آزمایشگاه از طرف مرکز بهداشت استان گیلان به عنوان آزمایشگاه مرجع برای غربالگری تست های تیروئیدی بدو تولد و نیز طرح غربالگری تالاسمی انتخاب شده است .

آزمایشگاه های مرجع

آزمایشگاه رازی رشت با تعدادی از آزمایشگاه معتبر تهران به عنوان آزمایشگاه مرجع قراداد همکاری دارد که تستهای نادر را با رعایت اصول کامل استاندارد به این مراکز ارسال می نماید . همچنین برخی از تستهای نادر که در ایران قابل انجام نمی باشند به آزمایشگاه واگنر آلمان ارسال می گردد .